Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Adana'da 4 yaşındaki erkek çocuğuna taciz iddiası!

Adana'nın Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde yaşanan talihsiz olay, mahalle sakinlerini derinden sarsmıştır. 30 Nisan akşamı, Serkan K. (44) ve Sultan K.'nin (40) dört yaşındaki oğulları A.K., evlerinin yanındaki boş arazide oynarken, Suriye uyruklu 11 yaşındaki H.F. tarafından cinsel tacize uğradığı iddia edildi. Olay, çocuğun annesi tarafından iç çamaşırları dışarıda bulunmasıyla ortaya çıktı. Küçük A.K., Suriyeli komşularının oğlunun kendisine dokunduğunu belirtti.

Yayın Tarihi: 03.05.2024 11:00
Güncelleme Tarihi: 03.05.2024 11:00

Adana'da 4 yaşındaki erkek çocuğuna taciz iddiası!

Bu durum üzerine Sultan K., komşusuyla tartışma yaşadı. Haberi duyan mahalle sakinleri, Suriyeli ailenin evine girerek tepkilerini gösterdi ve ailenin eşyalarını dışarı attı. Kalabalık, aileyi linç etmeye çalıştı. Ancak bazı kişilerin araya girmesiyle olay daha da büyümeden engellendi.

TACİZ OLAYI

Polis ekipleri, ihbar üzerine olay yerine gelerek güvenlik önlemi aldı ve Suriyeli aileyi mahalleden uzaklaştırdı. Anne Sultan K. ve oğlu A.K., Çocuk İzlem Merkezi'ne götürüldü. Burada psikolog eşliğinde yaşadıklarını anlatan küçük çocuk, olayla ilgili polis tarafından geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Sultan K., Suriyeli çocuğun en ağır cezayı almasını talep etti. "Çocuğumla birlikte oynuyorlardı, bir anda gözden kayboldu. Onu aradığımda yan taraftaki boş arazide çamaşırları dışarıda buldum. Şok oldum, 'Bana kötü şeyler yaptı' dedi. Hemen aileye gidip durumu anlattım, onlar ise 'Neden bağırıyorsun?' diye tepki gösterdi. Polisi aradım, olay büyüdü. Mahalleli olarak Suriyelileri burada istemiyoruz, eşyalarını dışarı attık. Ev sahibi de onları istemiyor. Çocuğum henüz 3,5-4 yaşında. Karşı tarafın çocuğu 11 yaşında. Şikayetçiyim, çocuğuma gereken tüm psikolojik desteği sağlayacağım. Sonuna kadar şikayetçiyim, sınır dışı edilmesini ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum," dedi.