Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Altın alıp satanlara soğuk duş etkisi! Ünlü ekonomist sakın yapmayın dedi

Son zamanlarda piyasalarda yaşanan hareketlilik ile birlikte elinde parası olan herkesin gözü kulağı altının gram fiyatında, vatandaşlar piyasadaki bu dalgalanmanın nasıl bir yol izleyeceğini merak edip araştırıyorlar. Sorularınızın yanıtı ünlü ekonomistten geldi. İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 09.05.2024 09:18
Güncelleme Tarihi: 09.05.2024 09:18

Altın alıp satanlara soğuk duş etkisi! Ünlü ekonomist sakın yapmayın dedi

Piyasada yaşanan yükseliş yatırım yapacakların nasıl bir yol izleyeceklerini bulmalarında zorluyor. Sıcak bir gelişme yaşandı ve ünlü ekonomistten bir açıklama geldi. Detaylar haberimizde…

banka

ÜNLÜ EKONOMİST TUNÇ ŞATIROĞLU AÇIKLADI: SATMAYIN, ALIN!

Piyasa analizleriyle yakından takip edilen Tunç Şatıroğlu, altın piyasasını değerlendirdi! İşte haberin detayları...

ALTIN PİYASASINDAKİ HAREKETLİLİK DEVAM EDERKEN, MÜJDEYİ PİYASANIN GÜVENİLİR İSMİ AÇIKLADI.

Altın piyasasında hareketlilik sürerken yatırımcıların uzmanlardan merakla beklediği açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Altının gramı 3 bin lira hedefi yatırımcıların dikkatini çeken önemli bir gelişmeyi temsil ediyor.

Son olarak yorumları ve tahminleriyle dikkat çeken ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan yatırımcıları sevindirecek bir değerlendirme geldi. Şatıroğlu'nun analizine göre altın fiyatlarında kısa vadede istikrarlı seyir devam edebilir ancak uzun vadede yükseliş eğilimi devam edecek. Bu durum altına yatırım yapmayı düşünenleri ve mevcut yatırımcıları temkinli kılıyor.

FİYAT BELİRLEYİCİLERİ YİNE DEĞİŞMEYECEK

Altın piyasasındaki hareketlilik, Fed'in faiz indirimleri, jeopolitik riskler ve Çin'den gelen artan altın talebinden kaynaklanıyor. Şatıroğlu'nun değerlendirmesine göre bu faktörlerin etkisi altın fiyatlarının yönünü belirlemeye devam edecek gibi görünüyor.

Ayrıca altına yatırım yapmanın uzun vadeli bir süreç olduğunu hatırlatan Tunç Şatıroğlu, yatırımcıların bu konuda bilinçli davranması gerektiği uyarısında bulundu.