Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Fatih Portakal'dan gündeme oturan Ali Yerlikaya iddiası: 3 gün sonra...

Ayhan Bora Kaplan'ın yürütülen soruşturması, politik arenada tartışmaları alevlendirmeye devam ediyor. Yakın zamanda meydana gelen olaylar sonrasında, gazeteci Fatih Portakal'dan çarpıcı bir değerlendirme geldi. Portakal, bu soruşturmanın 'milli güvenlik konusu olup olmadığını' sorgulayarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya hakkında da önemli bir tahminde bulundu: "3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşmayın!" dedi

Yayın Tarihi: 17.05.2024 06:43
Güncelleme Tarihi: 17.05.2024 06:43

Fatih Portakal'dan gündeme oturan Ali Yerlikaya iddiası: 3 gün sonra...

Ayhan Bora Kaplan ile ilgili devam eden soruşturma çerçevesinde, bazı polis memurlarının görevden uzaklaştırılması ve evlerinde aramalar yapılması gündemdeki yerini koruyor. En son, MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'de emniyet ve adalet mekanizmaları üzerinden planlar yapanların 15 Temmuz olaylarına dönüp bakmaları gerektiğini vurgulayarak, 'Bizi provoke etmesinler, sabrımızı zorlamasınlar' şeklinde konuştu. Bahçeli'nin bu sözleri üzerine gazeteci Fatih Portakal, yaşananlarla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı.

Son gelişmeler ışığında, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın makamından ayrılma olasılığının masada olduğunu dile getiren gazeteci Fatih Portakal, "Ankara emniyet müdürünün de görevden alınabileceği konuşuluyor. Engin Dinç'in de görevden alınabileceği konuşuluyor. 3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşmayın!" şeklinde konuştu.

"Ülkemizde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor, sizce de öyle değil mi?" Fatih Portakal, emniyet güçlerindeki son olaylarla ilgili canlı yayında şunları söyledi:

"Bir şeyler oluyor ülkede arkadaşlar ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama. Ayhan Bora Kaplan olayı yani bir mafya örgütü ama altından neler çıkıyor. Bürokrasi, siyaset vs. o kadar büyüdü ki… Kiminiz buna 2024’ün Susurluk’u diyebilir kiminiz 2024’ün 17-25 Aralık’ı diyebilir. Ulusal Güvenlik meselesi mi diye soruyoruz. Biz de o yüzden. Devlet Bahçeli de bugün işte o yüzden kim bu haşhaşiler diye sordu."

fatih portakal

Türkiye'de Siyasi Gerginlik: Gizli Tanık ve Yüksek Profil Görevden Almalar

Türkiye siyasi arenasında yaşanan son gelişmeler, gizli tanıklar ve yüksek profilli emniyet görevlilerinin görevden alınmalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Gizli tanık Serdar Sertçelik'in yurt dışına kaçışı ve elektronik kelepçe takılması, AK Parti ve MHP'ye yönelik olası darbe girişimleri iddialarını gündeme getiriyor. Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı'nın görevden alınması ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın da potansiyel olarak görevden alınabileceği söylentileri, ülkede 'ulusal güvenlik meselesi' olarak nitelendirilen Ayhan Bora Kaplan olayının karmaşıklığını artırıyor. Hükümetin bu durumu tam olarak anlayıp anlamadığı ise belirsizliğini koruyor. Konuya ilişkin Fatih Portakal,

"Bu olay da çok enteresan yani! Serdar Sertçelik diye bir burada bir gizli tanık var. Şu anda yurt dışında ayağında elektronik kelepçeyle yurt dışına kaçan adam! Şimdi burada soru şu; Gerçekten AK Parti'ye bir darbe girişimi mi yoksa MHP'ye bir darbe girişimi mi! Ve o bunun önüne belge koyan işte bu görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı vesaire demişler ki; sen MHP için de bir şeyler bombala demişler. Bir şeyler söyle demişler. Şimdi böyle enteresan bir durumdan bahsediyoruz.

O kadar karmaşık ki ve düşünün bakın bu isimleri atayan kişi Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı. Ve Ankara emniyet müdürünün de görevden alınabileceği konuşuluyor. Engin Dinç'in de görevden alınabileceği konuşuluyor. 3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşmayın! Gördüğümüz kadarıyla ülkede bir ‘ulusal güvenlik meselesi’ var bu Ayhan Bora Kaplan olayında ama tam Anlamak mümkün değil! Hükümet anladı mı onu bilmiyorum onlar bile anlamamış olabilirler." ifadelerini kullandı.