Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Karar sonrası ev sahipleri yıkıma uğrayacak! Kiracıların yüzünü güldürecek karar

Artan faiz oranlarına rağmen hükümet hâlâ ilk kez alıcılara destek veriyor. 1.20 faizli konut kredisiyle ev sahibi olmak artık hayal değil.

Yayın Tarihi: 04.05.2024 11:58
Güncelleme Tarihi: 04.05.2024 11:58

Karar sonrası ev sahipleri yıkıma uğrayacak! Kiracıların yüzünü güldürecek karar

Kira artışları insanları rahatsız ederken, devlet ilk kez ev alacak olanlara destek veriyor. Belki kira ödemeyi bırakıp 1,20 faiz oranlı ipotek ile ev sahibi olabilirsiniz. Kampanyadan yararlanma koşulları ise şimdiden araştırılmaya başlandı.

KREDİ, 1.20 FAİZ ORANI İLE VERİLECEK!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilk sosyal konut ediniminin desteklenmesine yönelik çalışmalar yapılacağını duyurdu. Bakan Özhaseki, evini yenilemek isteyenlere 0,69 faiz oranıyla 180 aya varan vadelerle kredi verildiğini söyledi. Açıklamalar ilk defa ev sahibi olacakları heyecanlandırırken, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıkladığı konut kredisi kampanyasının detayları da merak uyandırmaya devam etti.

Karar sonrası ev sahipleri yıkıma uğrayacak! Kiracıların yüzünü güldürecek karar

İlk emlak kampanyasından faydalanmak isteyenler, bir süredir gündemde yerini koruyan imtiyazlı kredi durumuyla ilgili son gelişmelere odaklanmış durumda.

İlk kez ev sahibi olmak isteyenlere yönelik 1,20 düşük faizli konut kredisi kampanyasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. Çalışmaların tamamlanması sonrası bu konunun TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi ve yıl sonuna kadar da TBMM Genel Kurulu gündemine alınması öngörülüyor.

Ancak henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bu gelişmelerin bir sonraki Kabine toplantısında açıklanması bekleniyor.