Bist 100
8.991,6 0%
DOLAR
31,96 -0,29%
EURO
34,49 -0,2%
ALTIN
2.322,44 -0,7%

Temel Karamollaoğlu genel başkanlığı bırakmaya hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener'in görevinden ayrılmasının ardından dün, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da sağlık problemleri nedeniyle görevini bırakacağını duyurdu.

Yayın Tarihi: 05.05.2024 09:45
Güncelleme Tarihi: 05.05.2024 09:45

Temel Karamollaoğlu genel başkanlığı bırakmaya hazırlanıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında çeşitli açıklamalarla birlikte görevini bırakacağını söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görevini devrederken bu hafta gelen yeni haberlerde Temel Karamollaoğlu’nun da siyasetten ayrılacağı öne sürüldü. Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, genel başkanlıktan ayrılacağını açıkladı. Katıldığı programda açıklamalar yapan Karamollaoğlu, artık sağlığının el vermediğini ve bu yüzden de bırakacağını ifade etti. 

Programda sunucu, Karamollaoğlu’na etrafda genel başkanlığı bırakacağına yönelik söylemler olduğunu ve doğruluk payını sordu. Karamollaoğlu ise “var, bunu hemen söyleyeyim” yanıtını vererek durumu açıkladı. Artık sağlığının görevini layığıyla yapmasına engel olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı, 31 Mart seçimlerinde yalnızca 4 yerde ziyaret yapabildiğini aktardı. Bunun bir genel başkan için eksiklik olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, gitmek istemediği için değil, sağlığı el vermediği için gidemediğini vurguladı. Ayağa kalkabilmek için bir hafta boyunca her gün hastanede serum aldığını söyleyen Karamollaoğlu, biraz toparlandığını ancak geçici bir toparlanma olduğunu kaydetti. 

temel karamollaoğlu

Temel Karamollaoğlu siyaseti bırakacak mı? 

Temel Karamollaoğlu, canlı yayında yaptığı açıklamalarda tamamen siyasetten çekilmek gibi bir niyetinin olmadığını belirtti. Genel başkanlıktan ayrılacağını ve genel başkan olan kişinin de destekçisi ve yardımcısı olacağını ifade etti. 

Saadet Partisi Genel Başkanlık seçimi ne zaman yapılacak? 

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından olağanüstü kongre beklentileri arttı. Normal şartlarda Ekim ayında yapılması düşünülen 3’üncü olağanüstü kongrenin Haziran ayında yapılacağı bilgisine ulaşıldı. 30 Haziran 2024 Pazar günü yapılmasına karar verilen 3’üncü olağanüstü kongrede partinin başına geçecek yeni isim parti içinde oylanıyor olacak. 

Saadet Partisi yeni genel başkanı kim olacak? 

30 Haziran’da yapılması beklenen 3’üncü olağanüstü kongrede genel başkanlık görevine aday olacak isimler henüz belli değil. Ancak kulislere göre halihazırda milletvekili olan isimlerin aday çıkacağı düşünülüyor.